FAIL (the browser should render some flash content, not this).Wszystkie poniższe usługi opatrzone są gwarancją. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi usługami. Jesteśmy otwarci na sugestie Klienta.

 

 Rozmowa kwalifikacyjna - rekrutacja.

 

 

 

Rozmowa kwalifikacyjna jako narzędzie selekcji pracowników.

 

 

 

 

Dla kandydatów to często stres i nerwy. Po rozmowie zdarza się euforia lub łzy. Często bywa iż osoba przeprowadzająca rekrutację nie jest w stanie przeprowadzić jej prawidłowo przez co pojawia się wiele błędów w trakcie jej  przeprowadzania. Najbardziej na tym cierpią kandydaci którzy się dwoją i troją by sprostać wymaganiom pracodawców.  ABC A HEAD pomaga w stworzeniu profesjonalnego cv, co jedynie wspiera kandydata w przebiciu się przez wstępną selekcję cv. Niestety nie możemy być na rozmowie kwalifikacyjnej i pomagać kandydatom ale mamy garść wskazówek które mogą Was uchronić przed rozczarowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej.

Po pierwsze:

Wejdź na stronę firmy do której jesteś rekrutowany/a, zapoznaj się z działalnością firmy, zapoznaj się z konkurencją firmy, sprawdź jakie produkty lub usługi firma proponuje, zobacz czy firma posiada oddziały, ilu ma pracowników i jakie projekty rozwija. Zapamiętaj jak najwięcej.

Po drugie:

Porównaj swoje doświadczenie zawarte w cv z działalnością i projektami firmy. Możliwe że będziesz miał/a wiele wspólnych tematów do rozmowy. Jeśli brakuje Ci doświadczenia, nie martw się, bądź kreatyny/a, możliwe że będziesz wspierać lub prowadzić jeden z projektów firmy więc zastanów się gdzie możesz się najlepiej sprawdzić i przy czym wspierać firmę.

Po trzecie:

Na rozmowę ubierz się w struj oficjalny, biznesowy, jeśli aplikujesz do pracy w biurze lub pracy gdzie wymagany jest schludny i elegancki wygląd tj. handlowcy, przedstawiciele, kadra zarządzająca.

Po czwarte:

Dobrze się wyśpij.

Po piąte:

Sprawdź dojazd wcześniej. Nie spóźnij się jest to nie mile widziane.

Po szóste:

Na rozmowie analizuj wypowiedzi prowadzącego rozmowę. Nie daj się wywieść w maliny. Mów otwarcie i szczerze.

Po siódme:

Jeśli czegoś nie umiesz to nigdy nie mów że się szybko uczysz!

Po ósme:

Gdy się stresujesz napij się wody, to rozluźni twoje nerwy oraz da Ci kilka sekund na zastanowienie się w trakcie rozmowy.

Po dziewiąte:

Na pewne pytanie nie musisz odpowiadać te które uznasz za zbyt osobiste.

Po dziesiąte:

Nie spiesz się z odpowiedziami masz czas. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś w pytaniu poproś o wyjaśnienie.

 

 


Powrót...